Tuvalet Pompası İle Tıkanıklık Açma

Tuvalet tıkanıklıkları birçok sebepten kaynaklanan olumsuz surumlardır. Bazen en etkili tuvalet açıcı kimyasallar bile arzu edilen faydayı sağlayamamaktadır. Tuvalete atılan bir oyuncak bebek, oyuncak araba veya saçlara vurunlan plastik taçlar tuvaleti tıkayabilmektedir. Örneklerini çoğaltacağımız bu tür sert maddelere en etkili tuvalet açıcı kimyasal dökseniz de çözüm bulamayabilirsiniz.

Evde tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır?

Evde tuvalet tıkanıklığını açmak için ihtiyaç duyacağınız malzeme sağlam, kaliteli bir tuvalet pompasıdır. Tuvalet pompasını kullanırken klozetin veya tuvaletin içinde su olup olmadığını kontrol etmeliyiz. Pompanın sağlıklı çalışması için tuvaletin içinde su olması gereklidir.

Tuvalet tıkanması ev hanımlarının en çok karşılaştıkları ciddi problemlerdendir. Basit yöntemlerle açılmayan durumlarda Hamza Tesisat tuvalet tıkanıklığı açma hizmetini garantili olarak sunmaktadır. Servis Talep 0555 018 34 57

Bokla tıkanan tuvalet tıkanıklığı açma

Eğer klozet veya alaturka tuvaletteki tıkanıklık bizim ulaşamayacağımız bir mesafede ise, ince tel elbise askısını yerinden çözerek ucuna kalın olmayacak şekilde bir bez bağlayın. Daha sonra askıyı klozetin ya da tuvaletin içine doğru sokarak ileri – geri hareket ettirin ve tıkanıklığın olduğu yeri tespit etmeye ve tespit sonucu açmaya çalışın.

Yukarıdaki yöntem ile açılmazsa internette yine tıkanan tuvalet nasıl açılır sorusunu sorarak çözümler arama yapmanız gerekecektir. Bir başka adım ise kimyasal açıcı ile tıkanıklık açma deneyerek var olan tıkanıklığı açmak olacaktır. Her türlü basit yöntemlerle yine de açılmaz ise tesisat ustası çağırmanız gerekiyordur.

Tags

Adresimiz

Fevzi Çakmak Mah. 2097 Sk. No: 12
Bağcılar - İstanbul
Cep: 0555 018 34 57
Cep: 0506 100 34 57

 

Video Galeri